Bielizna

Pasy do pończoch a współczesne kobiety

30 maja 2019

Pas do pończoch to znany i używany od dawna element kobiecej garderoby. Kiedyś służył przede wszystkim do utrzymania pończoch na właściwym miejscu, w czasach współczesnych pełni także funkcję stricte estetyczną, zwłaszcza w sytuacjach intymnych.

W sklepach z bielizną damską można znaleźć pasy do pończoch różniące się nie tylko ilością podwiązek, ale przede wszystkim modelem.

Pas do pończoch dla każdej kobiety

W dawnych czasach pas do pończoch stanowił obowiązkowy element damskiej garderoby. Pojawienie się na rynku wygodnych i praktycznych rajstop sprawiło, że pasy do pończoch odeszły na drugi plan.

Producenci pasów do pończoch podjęli jednak wyzwanie, oferując efektowne, eleganckie i praktyczne rozwiązania, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i w wyjątkowych sytuacjach.

Co ważniejsze, współczesne pasy do pończoch nie tylko pozwalają utrzymać pończochy na właściwym miejscu, ale także skutecznie niwelują niedoskonałości natury, m.in. odstający brzuszek.

Efektownie zdobione, sprawią przyjemność każdej kobiecie, bez względu na wiek. Wbrew pozorom pas do pończoch mogą nosić zarówno kobiety młode, jak i w wieku dojrzałym.

Na co dzień i na okazję

Pasy do pończoch różnią się nie tylko kolorem, ale także modelem oraz ilością podwiązek. Pas do pończoch może mieć od czterech do czternastu podwiązek. Wybierając konkretny pas do pończoch, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby, czyli okoliczności, w jakich będzie używany pas.

Przykładowo, kobiety, które chcą wykorzystać pas do pończoch jako efektowny i niebanalny gadżet  podczas miłosnych igraszek, śmiało mogą zdecydować się na pas do pończoch z czterema podwiązkami – po dwie na każdą nogę. Jeśli jednak pas do pończoch ma być używany w sytuacjach codziennych, gdzie konieczne jest odpowiednie utrzymanie pończoch co najmniej przez kilka lub kilkanaście godzin, zdecydowanie lepiej wybrać rozwiązanie z sześcioma lub ośmioma podwiązkami.

Dokonując wyboru należy przede wszystkim uwzględnić indywidualne potrzeby i oczekiwania kobiety – najważniejsze jest to, aby użytkowniczka czuła się komfortowo i swobodnie.

Godne uwagi i zainteresowania są pasy do pończoch w postaci body lub gorsetu – rozwiązania te doskonale niwelują niedoskonałości natury, przy jednoczesnym podkreśleniu kobiecych atutów, noc więc dziwnego, że cieszą się szczególnym zainteresowaniem kobiet kompletujących bieliznę ślubną.

Jak dopasować pas do pończoch?

Wybierając pas do pończoch należy zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność – nie może on być ani zbyt duży, ani też zbyt mały. W pierwszym przypadku może się marszczyć, przyczyniając się do powstania nieestetycznych fałdek, natomiast jeśli będzie zbyt mały – może uwierać, powodując dyskomfort podczas użytkowania.

Inaczej rzecz ujmując, pas do pończoch musi leżeć idealnie, bez względu na sytuację – należy więc zwrócić uwagę na to, aby się nie przekręcał, nie marszczył ani nie wisiał. Idealnie dobrany pas do pończoch powinien być wygodny i odpowiednio dopasowany, sprawiając wrażenie drugiej skóry.

Wiele kobiet porównuje noszenie pasa do pończoch z używaniem biustonosza – w rzeczy samej jest to jak najbardziej właściwy kierunek myślenia, odpowiednio dopasowana bielizna damska nie tylko zapewnia doskonałe samopoczucie, ale przede wszystkim podkreśla atuty kobiecości, niwelując jednocześnie ewentualne niedoskonałości natury.

Istotną kwestią jest także właściwe użytkowanie pasa do pończoch, które – niestety – wymaga nieco wysiłku. Jak wiadomo, po założeniu pończoch należy przypiąć je do pasa, korzystając z podwiązek. Należy pamiętać, że każdy pasek musi być napięty, dlatego też ważne jest to, aby regulować każdy osobno, opierając nogę na krześle. Czynność tę należy wykonywać przy każdej zmianie pończoch, ponieważ poszczególne pary mogą różnić się między sobą.

Pończochy powinny sięgać – w zależności od upodobań – do 2/3 lub 3/4 uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *